Największe bestsellerowe romanse z tego roku

Romans to jeden obok najpopularniejszych gatunków literackich. Co roku na pierwszych miejscach sprzedażowych księgarni lądują kolejne historie o wielkiej miłości pomiędzy dwójką ludzi. Część autorek i autorów podchodzi do tematu z zabójczą powagą, część wplata do fabuły inne gatunki (od thrillera erotycznego, po kryminał, horror i wątki obyczajowe), a jeszcze inni twórcy stawiają na luźniejsze i humorystyczne podejście. Jakie Ksiazki romans (mega okazja) powinniśmy przeczytać? Na jakie elementy zwracać uwagę przy wyborze książek gatunkowych?

Nie dla każdego

Na początku trzeba zaznaczyć, że romans to specyficzny gatunek, który nie spodoba się wszystkich. Zazwyczaj książki tego typu nie prezentują szczególnie zawiłej fabuły i nie przedstawiają nazbyt rozbudowanych bohaterów i ich dylematów moralnych. Ale też i nie o to w romansie chodzi. To mają być powieści lekkie, zapewniające rozrywkę, niewymagające i nadające się do czytania w praktycznie każdej chwili. 

Lekka i przyjemna lektura

Jeśli lubimy czytać powieści niewymuszające na nas intelektualnego główkowania, romans okaże się strzałem w dziesiątkę. To także idealny gatunek książek, które sprawdzą się jako drobny upominek dla bliskiej nam osoby. Zanim jednak wręczymy komuś jedną z takich powieści, upewnijmy się, że obdarowywana przez nas osoba faktycznie romanse czyta i lektury te sprawiają jej przyjemność. Jak znaleźć najlepsze książki z romansem w roli głównej? Najprościej wejść na jeden z portali oceniających książki i porównać oceny fanów, jak i krytyków.

Na co zwracać największą uwagę przy wyborze książek gatunkowych:

– tematyka (twórcy romansów sięgają po różnorodne wątki, od realistycznych, po paranormalne),

– opinie innych czytelników, ale i recenzentów,

– główni bohaterowie powieści i ich charakterystyka,

– miejsce akcji oraz czas akcji (to właśnie one budują klimat książki),

– informacje na temat autora lub autorki (czy był wcześniej nagradzany),

– główne przeznaczenie powieści (szukamy powieści lekkiej, a może wymagającej).